Bayırköy Belediyesi Resmi Web Sitesi

Haberler & Duyurular

Başkanın Mesajları

Dünya Bilecik`liler Günü Kutlandı

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ,kutlama ile ilgili olarak;

Kuruluş ve Kurtuluşun beşiği olan, Bilecik İlimizin, o sıcak halkının Anadolu’nun tüm illerinde olduğu gibi,İstanbul’da da yaşadıklarını ve bir araya gelip Bilecikliler Derneğini  kurduklarını ifade ederek,bu geceyi düzenleyen İstanbul Bilecikliler Derneği Başkan ve Üyelerine, Bilecik Belediye Başkanı Sn. Selim YAĞCI’ya teşekkür etti.

Gecenin 11 Kasım 2011 Cuma akşamı ,Kartal Meydanında kutlandığını, soğuk ve yağışlı geçen geceye,yeni ,eski Bilecik Milletvekillerinin,İstanbul Milletvekillerinin,Merkez Valisi ve Vali Yardımcılarının,Belediye Başkanlarının,Çeşitli il ve ilçe başkanlarının katıldığını söyledi.

Gecede,günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmaların ardından ,Gebze Mehteran Takımının gösterisi ve Türk Halk Müziği sanatçısı ,Sümer EZGܒnün konseriyle devam ettiğini, plaket töreni ve Şifalı Pazaryeri bozası ,ayva ve nar ikramıyla sona erdiğini söyledi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJIDIR

Dünyanın her tarafında cehalet ve zulmün baş gösterdiği ,571 yılının Pazartesi gecesi Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) dünyaya gelmiş ve O’nun dünyaya gelmesiyle adeta yeryüzü,aydınlanmıştır.Sevgili Peygamberimizin öncülüğünü yaptığı İslam dini ile Bu dünyada birlik ,beraberlik,kardeşlik,adalet ve barış hakim olmuş,dünya huzura kavuşmuştur. 
Bu gece ve diğer kandil ve bayram geceleri Müslümanlar arasında büyük bir coşku ile kutlanmakta,gecenin feyzi ile Müslümanlar,gecelerini çeşitli ibadetler yaparak,ana,
baba,akraba ve mezarlık ziyaretleri yaparak geçirmektedirler.
Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan olumsuzlukların son bulması dilek ve temennisiyle ,Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammedin (s.a.v) doğum yıldönümü olan ,Mübarek Mevlid Kandilinin ,Tüm İslam Alemine, Ülkemize ve Beldemiz Halkına Hayırlara vesile olmasını diler,
Sevgi ve Saygılarımı sunarım

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIDIR

On bir Ayın Sultanı mübarek ramazan ayını bitirerek bayrama ulaşmanın sevinciyle ,dinimizi ,sosyal hayatımızı ve maneviyatımızı güçlendiren, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştiği,On Bir Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayını tamamlayarak,bayrama erişmenin mutluluğu içindeyiz.Cennet Kapılarının açılıp,Cehennem Kapılarının kapandığı bu ayda ,biz müminler bol bol Kuranı Kerimler okuyup,mukabeleler yapıp,teravih ve nafile namazlar kılarak,elimizden geldiğince bu ayda hayır, hasenat yaparak,Allah katında ibadetlerimizin kabul ve makbul olması için dua ve isteklerde bulunduk.Tövbe ve istiğfar edip, zikir ve dualarla bu güzel ayı en iyi şekilde geçirmeye çalıştık.Maneviyatımızın aydınlığa eriştiği bu ayda,iftar sofralarımızda eş dost,akraba ve ihtiyaç sahiplerimizi ağırlayıp onların hayır dualarını alarak bereket ayında sofralarımızı bir kat daha bereketlendirmiş bulunmaktayız..
İslamın beş şartından biri olan oruç tutmak,sağlıklı olan her müslümana farz kılınmıştır.Oruca dayanamayan yada hasta olupta oruç tutamayanların bir düşkünü doyuracak kadar,fidye vermeleri gerekmektedir.Ramazan ayında insanlara yol gösterici,doğru ve yanlışı ayırt etmeyi açıklayıcı olarak inen, kutsal kitabımız Kuranı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır.
Bu vesile ile;
Müslüman coğrafyasında akan kan ve gözyaşının durmasını, terör olaylarının son bulmasını ve bütün din kardeşlerimizin bayram sevincini yaşayabilmelerini Yüce Allah`tan niyaz ederken,Mübarek Ramazan Bayramının ,Tüm İslam Alemine,Ülkemiz,İlimiz ve Beldemiz Halkına, hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan temennî eder...
Saygılar sunarım..

TÜM BABALARIN BABALAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM,

16 Haziran BABALAR GÜNÜ dolayısıyla Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN mesajında;
1910 yılından bu yana kutlanmaya başlanan babalar gününün tüm babalarımıza,hayırlı olmasını dilerken,ailenin temel direği,yaşamımızın her döneminde hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan,bizi yalnız bırakmayan,Babalarımız, aile ve toplum değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, otorite gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında bizim en önemli yol göstericilerimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle,ebediyete göçen babalarımıza Allah`tan rahmet dilerken,başta kendi babam olmak üzere tüm babalarımızın ve baba adaylarının bu özel gününü yürekten kutluyorum..

cuma mesajı

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Amin Hayırlı Cumalar..